Fiyat aralığı: itibaren için

Listeleri Karşılaştır

Mülkiyet fiyatı artarsa ve satmak istiyorsanız, prosedürler nelerdir?

Satın alma tarihinden itibaren 5 yıl içerisinde satış yapmak istiyorsanız, Türk hükümetinin yıllık olarak ilan ettiği belirli bölümlere göre vergi ödemek zorundasınız ve net karın% 15-35’i arasında şirketler için kar vergisi sabittir, ki bu şirketin işinin net karının% 20’sidir, 5 yıl sonra satmak istiyorsanız, mülk şirketinin sahibi olduğu gibi vergi de yoktur. bireysel bir yatırımcı değil.

Tapu nedir?

Tapu, Türkiye’deki mülkünüz üzerinde mülkiyet haklarına sahip olduğunuzu ve tüm resmi tapu tapu siciline tescilli olduğunuzu kanıtlayan yasal bir belgedir (tapu belgesi).

Türkiye’de tapu almak ne kadar sürer?

Türkiye’de yabancı bir mülkte tam tapu alma süresi 6 haftadır. Ancak bu zaman dilimi avukatınıza ve mülkünüze bağlıdır.

 

Türkiye’de mülk sahibi olduğumda depremlere karşı sigorta yaptırmam gerekir mi?

Evet, özel mülk için deprem sigortası (Dask sigortası) olması, Türkiye’de yasal bir zorunluluktur. Türkiye’deki çoğu banka ve sigorta şirketi Dask deprem sigortası hizmeti sunmaktadır

Türkiye’de emlak satın alma sürecini yönetmesi için bir kişiyi devredebilir miyim?

Evet, ülkenizdeki Türk elçiliği veya konsolosluğu aracılığıyla veya vekaleti Türkiye içinden vermek istiyorsanız Noter aracılığıyla vekaletname ile.

Türkiye’ye girmek için vize almam gerekir mi? Türkiye vizesinin geçerliliği ne kadardır?

Bazı ülke vatandaşlarının vizeye ihtiyaçları yoktur ve Türkiye’de yılda 3 ay kalabilirler. Bazı ülke vatandaşlarının, havaalanlarındaki veya ülkelerindeki Türk elçiliğinden vize almaları gerekir. Vize 3 ay yenilenebilir.

Yabancıların Türkiye’de emlak satın alma konusunda herhangi bir kısıtlaması var mı?

Türkiye’de bir yabancı olarak, 2,5 hektarı (25.000 metrekare) geçen bir arsaya sahip olamazsınız. Yabancı ve yabancı işletmeler, Türkiye’de mülk, stratejik alanlar veya güvenlik alanları satın alamazlar.

Yabancılar ayrıca enerji, tarım, madencilik, tarih, kültürel değerler, biyolojik bitkiler ve ulusal güvenlik açısından stratejik olarak önemli olan topraklar gibi bazı alanlarda mülk satın almaları yasaktır.

Kaç mülk sahibi olmanıza izin verilir?

Arap körfez vatandaşları için bu numara belirtilmemiştir ve birden fazla kişi mülkün kendisine sahip olabilir.

Türkiye’deki emlak fiyatları nelerdir?

Türkiye’de emlak ve arazi fiyatları tüm bütçelere göre değişmektedir, ancak genel olarak İstanbul’da emlak fiyatları diğer Türkiye şehirlerinden daha yüksektir. Tabii ki, bina yaşı, alanı, ulaşımın yakınlığı ve diğer faktörler gibi fiyatların belirlenmesinde rol oynayan çeşitli faktörler vardır.

Yabancıların Türkiye’de mülk sahibi olma hakkı var mı?

Evet, Eylül 2012’de Türkiye Parlamentosu, karşılıklılık ilkesine bakılmaksızın Türkiye’de yabancılara sahip olma hakkına izin veren bir karar aldı.

Türkiye’de bir mülke sahipken oturma izni almak mümkün müdür?

Tüm resmi işlemlerin tamamlanmasından ve Türkiye’de satın alınan şehirde Tapu Dairesi’nden tapu ve mülk ünvanı alındıktan sonra, bütün aile için oturma izni başvurusunda bulunabilirsiniz (Aile burada: baba, anne, karı veya koca ve her yaştan çocuklara) Aynı şehirde bulunan Kamu Güvenlik Müdürlüğünde, tüm kişilerin şahsen teslimi üzerine Türkiye’de bulunması şartıyla. Bu izin, alıcıya Türkiye’de yaşama ve taşınmaya ve Türkiye’ye girip çıkma izni verir. Bu rezidans, Türkiye’de bir şirket açıp bir dil okulunda Türkçe öğrenebilir. Özel sektöre ait belirli bir meslek için çalışma izni.